02/793 09 34

Ma - Vr9u - 17u30u (woensdag tot 17u)

Chat met ons

Dafalgan 500mg Bruistabletten 20 stuks

Bruistabletten 20 stuks
4,22
Op voorraad
4,22
Geneesmiddel op basis van paracetamol in de vorm van bruistabletten ter bestrijding van pijn en koorts.
Beschrijving Toon meer>> <<Toon minder

Wat doet dit geneesmiddel?


Dit geneesmiddel vermindert de pijn (bv. hoofdpijn, migraine, spier- en gewrichtspijn, griep, verkoudheid) en verlaagt de koorts.

Wat kan je zelf doen zonder geneesmiddel?

In geval van koorts
  • Drink voldoende water.
  • Eet licht verteerbaar voedsel.
  • Zorg voor een aangename omgevingstemperatuur (18-20°C).
  • Neem een lauw bad met een temperatuur 2°C lager dan de lichaamstemperatuur (NOOIT IJSKOUD WATER!).
In geval van pijn
  • Probeer de oorzaak van de pijn te achterhalen. Enkel wanneer de oorzaak niet kan achterhaald of aangepakt worden, worden pijnstiller gebruikt om de pijnklachten te onderdrukken.
Hoe mag je paracetamol 500mg bruistabletten innemen?
  • Dit geneesmiddel is bedoeld voor jongeren en volwassenen vanaf 12 jaar:
    • lichaamsgewicht 33-50kg: maximaal 4x per dag 1 bruistablet van 500mg
      • laat minimaal 6 uren tussen 2 innames
    • lichaamsgewicht > 50kg: maximaal 4x per dag 1 bruistablet van 500mg of 3x per dag 2 bruistabletten van 500mg
      • laat 4 tot 6 uren tussen 2 innames
  • Los de tablet op in een half glas water. Drink het glas leeg nadat de bruistablet volledig opgelost is.
  • Neem nóóit meer dan 1g paracetamol per keer of 3g paracetamol per dag.
  • Stop het gebruik van dit geneesmiddel wanneer de klachten verdwenen zijn.
Let op!
  • Gebruik dit geneesmiddel niet langer dan 5 dagen (bij koorts > 38°C niet langer dan 3 dagen) zonder medisch advies. Wanneer je dit geneesmiddel een lange periode (bv gedurende 3 maanden zeker 15 dagen per maand) neemt, kan het geneesmiddel net hoofdpijn veroorzaken!
  • Neem geen ander geneesmiddel dat paracetamol bevat in de periode dat je dit geneesmiddel neemt.
  • Gebruik dit geneesmiddel niet zonder medisch advies als je:
    • Nog andere geneesmiddelen neemt;
    • Een hoge bloeddruk hebt of bloeddrukverlagers neemt (bruistabletten kunnen zout bevatten);
    • Lijdt aan een lever- of nierziekte;
    • Gele verkleuring van het oogwit of je huid opmerkt;
    • Hevige pijn hebt in de borst- of buikstreek;
    • Bloedverdunners neemt.
Zwangerschap en borstvoeding

Dit geneesmiddel mag gebruikt worden tijdens de zwangerschap of borstvoeding. Neem het enkel in indien het echt nodig is, tot maximaal 5 dagen aan 3x per dag 2 bruistabletten (van 500mg).

Lees aandachtig de bijsluiter voor meer informatie.

Specificaties Toon meer>> <<Toon minder
Merk Dafalgan
Aflevervorm Bruistabletten
Type product Geneesmiddel
Leeftijdscategorie Vanaf 12 jaar, Voor volwassenen
Werkzaam bestanddeel Paracetamol
Keyword Pijn, Koorts
Generisch middel? not available
Geschikt voor gevoelige maag? available
Toedieningswijze Oraal
Zonder kleurstoffen? available
Zonder suiker? available

Dafalgan 500mg is een geneesmiddel. Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter. Bewaar dit geneesmiddel buiten het bereik van kinderen. Bewaar de bijsluiter, deze bevat belangrijke informatie voor jou. Vraag raad aan je arts of apotheker. Bij het optreden van bijwerkingen, raadpleeg je huisarts. Geneesmiddelen mogen niet teruggenomen worden.
Nota: bij homeopathische geneesmiddelen is niet altijd een bijsluiter beschikbaar.

Meest gestelde vragen

over Dafalgan 500mg

Geneesmiddelen op basis van paracetamol blijven de eerste keuze voor behandeling van pijn en koorts.

In sommige gevallen gaat de voorkeur toch uit naar ibuprofen of acetylsalicylzuur. Let in dat geval op de volgende zaken:
  • Neem de laagst mogelijke effectieve dosis gedurende een zo kort mogelijke periode.
  • Respecteer de voorgestelde tijd tussen 2 innames, ook al heb je het gevoel dat de pijn onvoldoende gestild wordt of snel terugkomt.
  • Neem geen 2 verschillende ontstekingsremmers in dezelfde periode.
  • Gebruik geen ibuprofen of acetylsalicylzuur in het geval van waterpokken en gordelroos.
  • Vermijd het gebruik van ibuprofen of acetylsalicylzuur tijdens de zwangerschap.

De werkzame bestanddelen van Dafalgan worden opgenomen in de darm. Het klopt dat een bruistablet sneller de maag kan passeren omdat deze reeds is opgelost terwijl een tablet eerst in de maag uiteen moet vallen vooraleer deze verder kan naar de darmen. Je zou dus kunnen stellen dat een bruistablet iets sneller wordt opgenomen dan een sliktablet, als je telt vanaf het moment dat je deze inneemt. Maar hou er natuurlijk ook rekening mee dat een bruistablet ook eerst nog moet oplossen in een glas water. Dit mee in rekening houdende is het verschil dan ook verwaarloosbaar.

Neen, Dafalgan is een pijnstiller en kan ingezet worden bij pijn en koorts. Dit is geen ontstekingsremmer.

Overmatig en langdurig gebruik van pijnstillers kan medicijnafhankelijke hoofdpijn veroorzaken.

Open het chat venster

Heb je nog een andere vraag?

Ons team van experten staat voor je klaar.

* Vaste prijs incl. BTW die van toepassing is in onze apotheek
** Online korting / Promotionele korting op de vaste prijs die van toepassing is in onze apotheek