02/793 09 34

Ma - Vr9u - 17u30

Momenteel niet bereikbaar

Ibuprofen EG 200mg Tabletten 30 stuks

Tabletten 30 stuks
4,95
Op voorraad
4,95
Geneesmiddel op basis van ibuprofen in de vorm van tabletten. Pijnstillend, koortswerend en ontstekingsremmend.
Wanneer gebruiken Toon meer>> <<Toon minder

Ibuprofen EG bevat als enig werkzaam bestanddeel ibuprofen, een middel tegen pijn en koorts.

Samenstelling Toon meer>> <<Toon minder

Welke stoffen zitten er in Ibuprofen EG? 
- De werkzame stof in Ibuprofen EG is ibuprofen overeenkomend met 200 mg per omhulde tablet.
- De andere stoffen in Ibuprofen EG zijn: maïszetmeel - natriumcarboxymethylzetmeel - 
magnesiumstearaat - hypromellose - macrogol 400 - macrogol 6000.

Waarschuwingen Toon meer>> <<Toon minder

Zwangerschap, borstvoeding en vruchtbaarheid
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan
contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
Zwangerschap
Tijdens deze periode Ibuprofen EG 200 niet gebruiken zonder raadpleging van uw dokter.
Borstvoeding
Tijdens deze periode Ibuprofen EG niet gebruiken zonder raadpleging van uw dokter.

Wanneer mag u Ibuprofen EG niet gebruiken?
- U bent allergisch voor één van de stoffen die in Ibuprofen EG zitten. Deze stoffen kunt u vinden
onder rubriek 6.
- U heeft bepaalde ziekten van het immuunsysteem (systemische lupus erythematodes en andere
collageenaandoeningen).
- U vertoonde, in het verleden, reacties na inname van acetylsalicylzuur (aspirine) of andere,
niet-steroïdale anti-inflammatoire producten zoals vernauwing van de luchtwegen, astma-aanval,
zwelling van het neusslijmvlies of huidreacties.
- U heeft een maag- of darmzweer gehad of bij maagdarmbloedingen.
- U heeft een ernstige aandoening van de lever, de nieren of het hart.
- Als het kind jonger is dan 12 jaar, aangezien de dosering niet geschikt is. Vraag uw arts of
apotheker naar een geschikt geneesmiddel.
- Ibuprofen EG is niet aangewezen tijdens de laatste drie maanden van de zwangerschap

Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met Ibuprofen EG? 
- Als u bepaalde ziekten van het immuunsysteem heeft (systemische lupus erythematodes en andere
collageenaandoeningen)
- Als u maag- en darmproblemen heeft en/of chronische darmontstekingen (colitis ulcerosa, ziekte
van Crohn)
- Als u een verhoogde bloeddruk en/of hartfalen heeft
- Als u nierproblemen heeft
- Als u een verminderde functie van de lever heeft
Bij het optreden van overgevoeligheidsverschijnselen zoals huiduitslag dient het gebruik van
ibuprofen onmiddellijk gestopt te worden en de arts te worden gewaarschuwd.
Geneesmiddelen zoals Ibuprofen EG kunnen in verband worden gebracht met een klein verhoogd
risico op een hartaanval (“hartinfarct”) of beroerte. Het risico neemt toe naarmate de ingenomen dosis
hoger is en het geneesmiddel langer gebruikt wordt. Gebruik niet meer dan de voorgeschreven
aanbevolen dosis en niet langer dan de aanbevolen duur van behandeling.
Wanneer u hartproblemen hebt, een beroerte heeft gehad, of wanneer u denkt dat u hiervoor tot een
risicogroep behoort (bijvoorbeeld wanneer u een hoge bloeddruk, diabetes of een hoge
cholesterolspiegel heeft, of als u rookt) dan moet u dit bespreken met uw arts of apotheker, voordat u
dit geneesmiddel inneemt.
Het gebruik van Ibuprofen EG dient vermeden te worden bij varicella (waterpokken).
Neem contact op met uw arts, apotheker of verpleegkundige voordat u Ibuprofen EG gebruikt

Neemt u nog andere geneesmiddelen in?
Neemt u naast Ibuprofen EG nog andere geneesmiddelen in, of heeft u dat kort geleden gedaan of
bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat innemen? Vertel dat
dan uw arts of apotheker.
Gebruik van Ibuprofen EG in combinatie met acetylsalicylzuur (aspirine) of andere
ontstekingsremmende geneesmiddelen, glucocorticoïden (geneesmiddelen die cortisonachtige stoffen
bevatten) en bloedverdunnende middelen is niet aangewezen.
Ibuprofen EG niet gelijktijdig met volgende producten gebruiken, zonder uw dokter te raadplegen:
- ciclosporine
- bloeddrukverlagende middelen 
- urine afdrijvende middelen
- lithium 
- methotrexaat 
- tacrolimus
Bepaalde anticoagulantia (tegen stolling) (bv. acetylsalicylzuur/aspirine, warfarine, ticlopidine),
bepaalde geneesmiddelen tegen hoge bloeddruk (ACE-inhibitoren zoals captopril,
bètareceptorblokkerende medicijnen, angiotensine II-antagonisten), ... en zelfs bepaalde andere
geneesmiddelen kunnen de behandeling met ibuprofen beïnvloeden of kunnen erdoor beïnvloed
worden. Vraag daarom altijd raad aan een arts voor u ibuprofen samen met andere medicijnen
gebruikt.

Specificaties Toon meer>> <<Toon minder
Merk EG
Aflevervorm Tabletten
Type product Geneesmiddel
Leeftijdscategorie Vanaf 20 kg, Voor volwassenen
Werkzaam bestanddeel Ibuprofen
Keyword Ontsteking, Pijn, Koorts
Generisch middel? available
Geschikt voor gevoelige maag? not available
Toedieningswijze Oraal
Zonder kleurstoffen? available
Zonder suiker? available

Ibuprofen EG 200mg is een geneesmiddel. Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter. Bewaar dit geneesmiddel buiten het bereik van kinderen. Bewaar de bijsluiter, deze bevat belangrijke informatie voor jou. Vraag raad aan je arts of apotheker. Bij het optreden van bijwerkingen, raadpleeg je huisarts. Geneesmiddelen mogen niet teruggenomen worden.
Nota: bij homeopathische geneesmiddelen is niet altijd een bijsluiter beschikbaar.

Meest gestelde vragen

over Ibuprofen EG 200mg

Geneesmiddelen op basis van paracetamol blijven de eerste keuze voor behandeling van pijn en koorts.

In sommige gevallen gaat de voorkeur toch uit naar ibuprofen of acetylsalicylzuur. Let in dat geval op de volgende zaken:
  • Neem de laagst mogelijke effectieve dosis gedurende een zo kort mogelijke periode.
  • Respecteer de voorgestelde tijd tussen 2 innames, ook al heb je het gevoel dat de pijn onvoldoende gestild wordt of snel terugkomt.
  • Neem geen 2 verschillende ontstekingsremmers in dezelfde periode.
  • Gebruik geen ibuprofen of acetylsalicylzuur in het geval van waterpokken en gordelroos.
  • Vermijd het gebruik van ibuprofen of acetylsalicylzuur tijdens de zwangerschap.

Ibuprofen is een pijnstiller met mogelijk ernstige bijwerkingen afhankelijk van de dosering. Tot een dagdosis van 1200mg (3x 400mg per dag) zijn de risico's op maag- en darmklachten, hart- en vaatproblemen en nierbelasting beperkt. Bij hogere doseringen stijgt het risico op dit soort bijwerkingen. Neem daarom als volwassene nooit meer dan 400mg ibuprofen per keer, 3x per dag in zonder doktersadvies. Raadpleeg de bijsluiter voor een correcte dosering bij kinderen. Neem je reeds andere geneesmiddelen, lijdt je aan nierinsufficiëntie, hartfalen, diabetes, infecties of ben je ouder dan 65 jaar? Ook dan raadpleeg je best je huisarts vooraleer je een behandeling met ibuprofen opstart.

Beide geneesmiddelen bevatten hetzelfde actieve bestanddeel aan dezelfde hoeveelheid en hebben ook dezelfde werking. Sandoz en EG zijn 2 verschillende fabrikanten dus het enige verschil is de producent.

Open het chat venster

Heb je nog een andere vraag?

Ons team van experten staat voor je klaar.

* Vaste prijs die van toepassing is in onze apotheek
** Online korting / Promotionele korting op de vaste prijs die van toepassing is in onze apotheek