02/793 09 34

Lun - ven9h - 17h30 (Mercredi : 16h)

Chattez avec nous

Paracétamol EG 1g Effervescents 20 pièces

Effervescents 20 pièces
7,03
En stock
7,03
Geneesmiddel op basis van paracetamol, ter bestrijding van matige pijn en koorts. In de vorm van een bruistablet met sinaasappelsmaak. Geschikt voor volwassenen en adolescenten vanaf 16jaar. Dit is een geneesmiddel op schriftelijk verzoek.

Wat doet dit geneesmiddel? 


Dit geneesmiddel vermindert de pijn (bv. hoofdpijn, migraine, spier- en gewrichtspijn, griep, verkoudheid) en verlaagt de koorts.

Wat kan je zelf doen zonder geneesmiddel?

In geval van koorts:
  • Drink voldoende water.
  • Eet licht verteerbaar voedsel.
  • Zorg voor een aangename omgevingstemperatuur (18-20°C).
  • Neem een lauw bad met een temperatuur 2°C lager dan de lichaamstemperatuur (NOOIT IJSKOUD WATER!).
In geval van pijn:
  • Probeer de oorzaak van de pijn te achterhalen. Enkel wanneer de oorzaak niet te achterhalen is of niet aangepakt kan worden, wordt een pijnstiller gebruikt om de pijnklachten te onderdrukken.
Hoe mag je Paracetamol Sandoz 1G bruistabletten innemen?
  • Dit geneesmiddel is bedoeld voor jongeren en volwassenen met een lichaamsgewicht vanaf 50kg.
  • Bruistabletten van 1g mag je tot 3 keer per dag innemen.
  • Het geneesmiddel werkt na 15 minuten en de werking duurt 3 tot 6 uren.
  • Wacht minstens 4u (tot 6u) tussen twee innames.
  • Neem nóóit meer dan 1g paracetamol per keer of 3g paracetamol per dag.
  • Stop het gebruik van dit geneesmiddel wanneer de klachten verdwenen zijn.
Let op!
  • Gebruik dit geneesmiddel niet langer dan 5 dagen (bij koorts > 38°C niet langer dan 3 dagen) zonder medisch advies.
  • Wanneer je dit geneesmiddel een lange periode (bv gedurende 3 maanden zeker 15 dagen per maand) neemt, kan het geneesmiddel echter hoofdpijn veroorzaken!
  • Neem geen ander geneesmiddel dat paracetamol bevat in de periode dat je dit geneesmiddel neemt.
  • Gebruik dit geneesmiddel niet zonder medisch advies als je:
    • Nog andere geneesmiddelen neemt;
    • Een hoge bloeddruk hebt of bloeddrukverlagers neemt (bruistabletten kunnen zout bevatten);
    • Lijdt aan een lever- of nierziekte;
    • Gele verkleuring van het oogwit of je huid opmerkt;
    • Hevige pijn hebt in de borst- of buikstreek;
    • Bloedverdunners neemt.
Zwangerschap en borstvoeding

Dit geneesmiddel mag gebruikt worden tijdens de zwangerschap of borstvoeding. Neem het enkel in indien het echt nodig is, tot maximaal 5 dagen aan 3x per dag 1 bruistablet (1g).

Lees aandachtig de bijsluiter voor meer informatie.

Quand l'utiliser Afficher plus Afficher moins

Bestrijding van milde en matige pijn en koorts.

Spécificités Afficher plus Afficher moins
Marque EG
Conditionnement Effervescents
Type de produit Médicament
Catégorie d'âge A partir de 15 ans, Pour les adultes
Goût Orange
Principe actif Paracétamol
Médicament générique ? available
Convient pour l'estomac sensible ? available
Spécifique pour les diabétiques ? not available
Mode d'administration Oral
Sans colorants ? available
Sans sucre available

Paracétamol EG 1g est un médicament. Ne l’utilisez pas de façon prolongée sans conseil médical. Lisez attentivement la notice. Conservez ce médicament hors de la portée des enfants. Gardez la notice, car elle contient des informations importantes. Demandez conseil à votre médecin ou votre pharmacien. Consultez votre médecin en cas d’effets indésirables. Les médicaments ne peuvent pas être retournés.
Remarque : une notice n'est pas toujours disponible pour les médicaments homéopathiques.

Questions fréquemment posées

sur Paracétamol EG 1g

Les médicaments à base de paracétamol restent le premier choix pour traiter la douleur et la fièvre.

Dans certains cas, l'ibuprofène ou l'acide acétylsalicylique est préféré. Dans ce cas, faites attention aux points suivants :
  • Prenez la dose efficace la plus faible pendant la durée la plus courte possible.
  • Respectez le délai suggéré entre 2 prises, même si vous avez l'impression que la douleur n'est pas suffisamment soulagée ou qu'elle revient rapidement.
  • Ne prenez pas 2 anti-inflammatoires différents dans la même période.
  • N'utilisez pas d'ibuprofène ou d'acide acétylsalicylique en cas de varicelle et de zona.
  • Évitez d'utiliser l'ibuprofène ou l'acide acétylsalicylique pendant la grossesse.

Chat personnel

Avez-vous une autre question?

Notre équipe d'experts est à votre service.

* Prix permanent pratiqué dans notre officine, TVA comprise
** Réduction online / Réduction promotionnelle sur le prix permanent pratiqué dans notre officine