02/793 09 34

Ma - Vr9u - 17u30u (woensdag tot 17u)

Momenteel niet bereikbaar

Paracetamol Teva 40mg/ml Siroop 80ml

Siroop 80ml
4,24
Dit product is tijdelijk uitverkocht
Niet op voorraad
  • Weet als eerste wanneer het product weer op voorraad is
Medicijn voor de behandeling van pijn en koorts bij kinderen.
Wanneer gebruiken Toon meer>> <<Toon minder

Paracetamol Teva kan worden gebruikt voor de kortdurende, symptomatische behandeling van milde tot matige pijn (bijvoorbeeld hoofdpijn, kiespijn en menstruatiepijn) en/of koorts (temperatuurverhoging). Paracetamol Teva wordt gebruikt ter behandeling van milde tot matige pijn en/of koorts bij baby's (ouder dan 3 maanden), kinderen, adolescenten en volwassenen (inclusief ouderen).

Hoe gebruiken Toon meer>> <<Toon minder

De aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol is ongeveer 60 mg/kg/dag, verdeeld over 4 tot 6dagelijkse toedieningen, d.w.z. 15 mg/kg elke 6 uur of 10 mg/kg elke 4 uur.

Bijwerkingen Toon meer>> <<Toon minder

Zoals elk geneesmiddel kan dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Vaak voorkomende bijwerkingen (bij maximaal 1 op de 10 gebruikers):
- lichte sufheid;
- misselijkheid;
- braken;

Soms voorkomende bijwerkingen (bij maximaal 1 op de 100 gebruikers):
- duizeligheid;
- sufheid;
- nervositeit;
- brandend gevoel in de keel;
- diarree;
- buikpijn (inclusief krampen en brandend maagzuur);
- constipatie (verstopping);
- hoofdpijn;
- zweten;
- onderkoeling (rillen).

Zelden voorkomende bijwerkingen (bij maximaal 1 op de 1.000 gebruikers):
- roodheid van de huid.

Zeer zelden voorkomende bijwerkingen (bij maximaal 1 op de 10.000 gebruikers):
- bloedaandoeningen (vermindering van het aantal bloedplaatjes in het bloed [trombocytopenie], vermindering van het aantal witte bloedcellen in het bloed [leukopenie], geïsoleerde gevallen van verdwijning van de granulocyten in het bloed [agranulocytose], vermindering van alle soorten cellenin het bloed [pancytopenie]);
- bij daarvoor gevoelige patiënten, bronchospasme

Samenstelling Toon meer>> <<Toon minder

De werkzame stof in dit middel is paracetamol. De andere stoffen in dit middel zijn:
citroenzuur monohydraat, natriumcitraat, sacharose, methylparahydroxybenzoaat (E218), propylparahydroxybenzoaat (E216), sinaasappelsmaak [natuurlijke smaakstoffen], kunstmatige smaakstoffen, ethanol, gebutyleerd hydroxyanisol (E320)], xanthaangom en gezuiverd water.

Waarschuwingen Toon meer>> <<Toon minder

Wanneer mag u Paracetamol Teva niet gebruiken?
- U bent allergisch voor paracetamol of voor een van de stoffen die in dit geneesmiddel zitten. Deze stoffen kunt u vinden onder punt 6.
Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u Paracetamol Teva gaat gebruiken:- als u lijdt aan stoornissen in de werking van de lever (inclusief het syndroom van Gilbert of hepatitis);
- als u lijdt aan stoornissen in de werking van de nieren;
- als er sprake is van hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen);
- bij uitdroging en/of chronische ondervoeding;
- als er sprake is van een tekort aan een bepaald enzym, glucose-6-fosfaatdehydrogenase genoemd;
- als er andere geneesmiddelen worden gebruikt waarvan bekend is dat ze de werking van de lever beïnvloeden;
- als er andere geneesmiddelen worden gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien de lever hierernstige schade door kan oplopen;
- bij astma en gevoeligheid voor acetylsalicylzuur.

Als u gedurende een langere periode regelmatig pijnstillers inneemt, kan hoofdpijn ontstaan of verergeren. In dat geval mag u de dosis pijnstillers niet verhogen, maar moet u contact opnemen met uw arts voor advies.

Waarschuwing: Inname van hogere doses dan de aanbevolen dosis levert geen betere pijnstillende werking op, maar brengt een risico op ernstige leverschade met zich mee. De maximale dagelijkse dosis paracetamol mag daarom niet worden overschreden. Als u gelijktijdig andere geneesmiddelen wilt gebruiken die paracetamol bevatten, vraag dan eerst advies aan uw arts of apotheker. De symptomen van leverschade komen doorgaans pas na een paar dagen tot uiting. Het is daarom belangrijk onmiddellijk medische hulp inte schakelen als er meer wordt ingenomen dan de aanbevolen dosis.
vBij hoge koorts (>39ºC), bij verschijnselen van een infectie of als symptomen langer dan 2 dagen aanhouden, dient een arts te worden geraadpleegd.
Gebruikt u nog andere geneesmiddelen?
Informeer uw arts of apotheker wanneer u andere geneesmiddelen gebruikt of kort geleden heeft gebruikt.
Dit is vooral belangrijk als u de volgende middelen gebruikt of heeft gebruikt:
- andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten, zoals sommige geneesmiddelen tegen griep;
- warfarine of acenocoumarol (een orale anticoagulans die als bloedverdunner wordt gebruikt), glycopyrronium en propantheline (anticholinergica die de opname van paracetamol kunnen verminderen);
- orale anticonceptie;
- fenytoïne, fenobarbital, primidon en lamotrigine (geneesmiddelen die worden gebruikt voor de behandeling van epilepsie);
- chlooramfenicol (een antibioticum);
- isoniazide en rifampicine (geneesmiddelen voor de behandeling van tuberculose), metoclopramide en domperidon (geneesmiddelen die het legen van de maag versnellen);
- probenecide (een geneesmiddel om hoge urinezuurspiegels in het bloed [jicht] te behandelen);
- propranolol (een geneesmiddel dat wordt gebruikt om een hoge bloeddruk te behandelen);
- cholestyramine (een geneesmiddel om de cholesterolwaarden omlaag te brengen);
- zidovudine (een geneesmiddel voor de behandeling van aids).

Effecten van paracetamol op laboratoriumtests
Urinezuur- en bloedsuikertests kunnen beïnvloed worden.

Gebruik van Paracetamol Teva in combinatie met voedsel, drank en alcohol
Paracetamol Teva is een kant-en-klaar geneesmiddel dat met voedsel en drank (met uitzondering van alcoholische dranken) kan worden ingenomen. Wanneer u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt, moet u extra voorzichtig zijn met Paracetamol Teva . Tijdens de behandeling met Paracetamol Teva mag u geen alcoholische dranken nuttigen. Het gebruik van voedsel had geen invloed op de werking van het geneesmiddel, maar als u dit geneesmiddel direct na de maaltijd inneemt, kan de werking worden vertraagd.

Zwangerschap en borstvoeding
Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt dat u zwanger bent of zwanger wilt worden, vraag uw arts of apotheker dan om advies voordat u dit geneesmiddel inneemt. Paracetamol Teva mag tijdens de zwangerschap alleen worden gebruikt na zorgvuldige afweging van devoordelen en risico's. In dat geval moeten de aanbevolen dosis en gebruiksduur nauwkeurig worden gevolgd. Paracetamol mag tijdens de zwangerschap niet voor langere periodes, in hoge doses of in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt.
Paracetamol Teva mag in de aanbevolen dosering worden gebruikt door vrouwen die borstvoeding geven.

Rijvaardigheid en het gebruik van machines
Normaal gesproken heeft Paracetamol Teva geen invloed op de rijvaardigheid of het vermogen om machines te gebruiken. Als u echter last krijgt van bijwerkingen als milde sufheid en duizeligheid, mag u niet rijden en geen machines gebruiken.

Specificaties Toon meer>> <<Toon minder
Merk Teva
Aflevervorm Siroop
Type product Geneesmiddel
Leeftijdscategorie Vanaf de geboorte
Werkzaam bestanddeel Paracetamol
Generisch middel? available
Geschikt voor gevoelige maag? available
Toedieningswijze Oraal
Zonder kleurstoffen? not available
Zonder suiker? not available

Paracetamol Teva 40mg/ml is een geneesmiddel. Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter. Bewaar dit geneesmiddel buiten het bereik van kinderen. Bewaar de bijsluiter, deze bevat belangrijke informatie voor jou. Vraag raad aan je arts of apotheker. Bij het optreden van bijwerkingen, raadpleeg je huisarts. Geneesmiddelen mogen niet teruggenomen worden.
Nota: bij homeopathische geneesmiddelen is niet altijd een bijsluiter beschikbaar.

Meest gestelde vragen

over Paracetamol Teva 40mg/ml

Geneesmiddelen op basis van paracetamol blijven de eerste keuze voor behandeling van pijn en koorts.

In sommige gevallen gaat de voorkeur toch uit naar ibuprofen of acetylsalicylzuur. Let in dat geval op de volgende zaken:
  • Neem de laagst mogelijke effectieve dosis gedurende een zo kort mogelijke periode.
  • Respecteer de voorgestelde tijd tussen 2 innames, ook al heb je het gevoel dat de pijn onvoldoende gestild wordt of snel terugkomt.
  • Neem geen 2 verschillende ontstekingsremmers in dezelfde periode.
  • Gebruik geen ibuprofen of acetylsalicylzuur in het geval van waterpokken en gordelroos.
  • Vermijd het gebruik van ibuprofen of acetylsalicylzuur tijdens de zwangerschap.

De werkzame bestanddelen van Dafalgan worden opgenomen in de darm. Het klopt dat een bruistablet sneller de maag kan passeren omdat deze reeds is opgelost terwijl een tablet eerst in de maag uiteen moet vallen vooraleer deze verder kan naar de darmen. Je zou dus kunnen stellen dat een bruistablet iets sneller wordt opgenomen dan een sliktablet, als je telt vanaf het moment dat je deze inneemt. Maar hou er natuurlijk ook rekening mee dat een bruistablet ook eerst nog moet oplossen in een glas water. Dit mee in rekening houdende is het verschil dan ook verwaarloosbaar.

Neen, Dafalgan is een pijnstiller en kan ingezet worden bij pijn en koorts. Dit is geen ontstekingsremmer.

Overmatig en langdurig gebruik van pijnstillers kan medicijnafhankelijke hoofdpijn veroorzaken.

Open het chat venster

Heb je nog een andere vraag?

Ons team van experten staat voor je klaar.

* Vaste prijs incl. BTW die van toepassing is in onze apotheek
** Online korting / Promotionele korting op de vaste prijs die van toepassing is in onze apotheek